אפקט משבר הקורונה על כלל העסקים בעיר אילת

העיר אילת נחשבת לבירת התיירות הישראלית, היא מציעה חופים יפים, אטרקציות ימיות, נוף מדברי מרהיב מסביב וחציית גבול אל עבר סיני בקלות ובמהירות.

כל אלו הפכו את אילת כל השנים להסתמך מבחינה כלכלית על ענף התיירות, כאשר התיירים מגיעים הם משאירים את כספם בעיר בין אם זה על אוכל, ביגוד או רכישת מוצרים שונים שנמכרים באילת ללא מע”מ.

עסקים באילת והקשר לתיירים

אז נכון שלא כל עסק באילת מסתמך באופן ישיר על תיירות ועל כספם של התיירים, ישנם עסקים רבים המוכרים ומעניקים שירות לתושבי אילת עצמם, אז זה אומר שאינם מסתמכים על התיירות וכשענף התיירות בקריסה זה לא משפיע גם עליהם? לא מדויק, הם נפגעים גם לא באופן ישיר אלא באופן עקיף, בלבלנו אתכם? מיד התשובות

למה עסקים שנותנים שירות לתושבים נפגעים?

אז נגיד ואנחנו מתייחסים לעסק שיפוצים מקומי המעניק שירותים לתושבי העיר בלבד (הרי איזה שירותים תיירים יצטרכו משיפוצניק?) ועסק זה מתקיים בכבוד בכל ימות השנה על ידי הזמנות של תושבים לתקן דברים, להרחיב, לשפץ ולחדש בתים.

אבל אם מצב התושבים הוא בכי רע, הם מובטלים, העתיד לא נראה ורוד כל כך והכסף שיש עוד ברשותם צריך להישמר להאכלת המשפחה, לתשלומי מים, ארנונה וחשמל ושאר ההוצאות הקבועות שכל תושב חייב לשלם, אז איך הם ירשו לעצמם להוציא עכשיו כמה עשרות אלפי שקלים על שיפוץ הדירה? והנה לכם גם בעל עסק השיפוצים נפגע מהירידה בתיירות, אמנם לא באופן ישיר אבל קשור בכל זאת.

כמו בעל חברת השיפוצים ככה גם בעל המכולת השכונתית בה אנשים מוציאים פחות כסף, חנויות ביגוד, חנויות ספורט וכ”ו.