אפקט משבר הקורונה על תושבי העיר אילת

העיר אילת היא עיר תיירותית, כלומר מקור ההכנסות של העיר מסתמך על תיירים, כשהם באים והמלונות מלאים, תושבי העיר יכולים לעבוד בהם, החנויות בקניונים מלאות באנשים הרוצים לקנות מוצרים ללא מע”מ, עסקי האוכל עובדים שעות נוספות וכן הלאה… תיירים באילת משמע פרנסה לתושבי העיר אילת.

אך עם פרוץ נגיף הקורונה המצב באילת התדרדר מהר מאד והפך להיות אחד מהקשים בארץ, העיר שכל כך מסתמכת על תיירים בכדי להתקיים נאלצה פתאום להתמודד עם מציאות חדשה וכואבת בה המלונות לא עובדים, התיירים לא מגיעים והאבטלה חוגגת.

אילת מקום ראשון באחוזי האבטלה בישראל

בשלהי חודש אפריל פורסמו הנתונים של אחוזי האבטלה מאזורים שונים בארץ, אילת תופסת את המקום הראשון עם 69% אבטלה בקרב תושבי העיר, מספרים חסרי תקדים ולא הגיוניים, 70% מתושבי העיר יושבים בבתיהם עם עתיד לא צפוי והכנסה זמנית התלויה בלחתום אבטלה בלשכת העבודה.

העיר חטפה סטירת לחי מצלצלת שאם לא יקרה משהו דרסטי תגרום לכאוס ואנרכיה בקרב התושבים, אפקט הקורונה גרם לעיר אילת נזק משמעותי יותר מלכל עיר אחרת בישראל.

ובכל זאת קצת תקווה לתושבי אילת

יחד עם כל זאת ישנה תקווה ממשית בקרב תושבי אילת שהמצב הולך להשתנות ממש בקרוב, בימים אלו (ימיו הראשונים של חודש מאי) התחלואה בישראל נמוכה מאד ויש הרגשה כי הושגה שליטה בנגיף, אם המצב ימשך ככה נוכל לראות יותר ויותר ישראלים חוזרים לשגרה ומחפשים בין היתר להעביר כמה ימי חופש כדי להתאושש מהמצב העגום של החודש האחרון, בעקבות ההגבלות על שיבה מחו”ל (שבועיים בידוד) יעדיפו ישראלים רבים לצאת לחופש דווקא בישראל ואילת היא חד מאותם יעדים מועדפים.