התקווה של תושבי העיר אילת

העיר אילת חטפה את המכה הקשה ביותר מבין ערי ישראל בכל הקשור למשבר הקורונה, העיר שכל התבססותה הכלכלית מושתת על ענף התיירות נאלצה פתאום להתמודד עם 0 תיירות כתוצאה מנגיף הקורונה והסגר שנכפה על כל ישראל בעקבותיו, כל אלו הביאו את תושבי העיר אילת ליחס אבטלה הגבוה בישראל וחסר תקדים בכל הזמנים, 69% אבטלה בקרב תושבי העיר.

אך שהכל נראה שחור וחסר תקווה יש גם קרן אור בקצה המנהרה, כזו שנותנת תקווה חדשה לתושבי אילת ואם תקרה היא תשנה את המצב במהירות, רוצים לדעת מהי? מיד בהמשך.

מהי התקווה של אילת?

לאחר שהסגרים האחרונים לאט לאט הוסרו התגלה מצב חדש בישראל, התחלואה ירדה בהיקפה בצורה משמעותית והעתיד נראה קצת יותר בטוח במיוחד שהקיץ קרב והמומחים מנבאים כי הנגיף יתקשה להתפשט באותה צורה שהוא התפשט בחורף.

יחד עם זאת מדיניות החוזרים מחו”ל לא עומדת להשתנות בקרוב וכל אדם שיטוס למדינה זרה ויחזור לישראל בחזרה יאלץ לשהות בבידוד של שבועיים בין אם זה במלונית או בין אם זה בביתו, מצב זה יגרום לרבים לחשוב פעמיים אם בכלל שווה להם לטוס לחו”ל ורבים מהם יעדיפו חופשה כאן בישראל.

כאן נכנסת אילת לתמונת המצב – ארצנו הקטנטונת אמנם יפה אבל לא מכילה יותר מידי מקומות המאפשרים חופשת בטן גב נוסח יוון, מלונות מפוארים, חופים יפים ומים צלולים, מלבד העיר אילת, אליה במצב כזה רבים מהישראלים ינהרו בחודשים הקרובים וימלאו את המלונות ואת העיר בתיירים תושבי פנים.