למה הצעת סיום עונת הספורט של השרה רגב באילת לא פרקטי

עונת הספורט הישראלי נקלעה למשבר הקורונה ובדומה לכל שאר המדינות בעולם גם בישראל נעצרו המשחקים והושהו עד הודעה חדשה, כדי לסיים את העונה עם הכתרת אלופה, עם ירודות לליגות המשנה ועולות לליגות הבכירות יש לקבל החלטות, האם מסתמכים על מה שהיה עד כה ומחליטים כי המובילים את הטבלה בכל ענפי הספורט השונים הם האלופים או שעושים טורניר קצר מועד ועל פי תוצאותיו מחליטים מי יקבל את האליפות / ירידה / עליה.

בכדי לסיים את עונת הספורט 2019/2020 ובו בזמן לסייע לעיר אילת שספגה מכה קשה עם 69% אחוזי אבטלה הציעה שרת הספורט והתרבות מירי רגב כי כל המשחקים יערכו בעיר אילת שמבחינת רמת התחלואה בה היא מהקטנות בארץ וכך נקבל שתי ציפורים במכה אחת, גם נסיים את הליגות בצורה בטוחה יחסית וגם נסייע לעיר אילת.

למה הצעה זו איננה פרקטית?

יפה ככל שתהיה הצעה זו איננה פרקטית כיוון והעיר אילת איננה יכולה להעניק את התנאים הנדרשים לסיום הליגות משתי סיבות עיקריות והן:

• היעדר מתקנים ראויים – בכדי שהספורטאים יוכלו להציג את הרמה הגבוה ביותר שלהם ושהמשחקים יהיו ספורטיביים צריך שיהיו מתקנים ברמה ראויה, מה שבאילת נכון להיום אין להציע.
• טמפרטורות חום גבוהות – רוב השחקנים לא רגילים לטמפרטורות הגבוהות שיש בעונה זו באילת, מצב זה יסכן את בריאותם וגם את ביצועיהם על המגרש.