לקנות בלי מע”מ

 

 

 

העיר הדרומית ביותר במדינת ישראל. היא מרוחקת מכל חלקיה האחרים של הארץ, וגובלת בים סוף בדרומה. זוהי אחת הערים היפות והתיירותיות ביותר בארץ, והמדינה, אשר מכירה בחשיבות של העיר הייחודית הזו, משקיעה מאמצים רבים על מנת להגדיל את התיירות שבה ולמשוך אליה תיירים הן מתוך הארץ והן מהעולם כולו, בדרכים שונות, על מנת לשמר את הקשר בין אילת לבין שאר חלקי הארץ. אחת מן הדרכים שבהן נוקטת המדינה על מנת להגדיל את התיירות במקום, היא המע”מ בשיעור אפס שמוחל על רכישות בעיר וגם על חלק מן המכירות בעיר.

 

לקנות בלי מע”מ

 

חוק סחר חופשי שחל באילת משפיע בעיקר על בעלי עסקים ועל ספקים של מוצרים מתחומים שונים. אולם ההשפעה המהנה ביותר היא על הצרכנים, שהם, בעיקרם, התיירים המגיעים לעיר. אלו יכולים ליהנות ממגוון מוצרים מכל הסוגים והתחומים, במחירים מוזלים יותר מאשר בכל מקום אחר, בזכות העובדה שלא נדרש מהם לשלם מע”מ עבור הרכישות באילת. אין פלא, אפוא, שתיירים רבים, גם מתוך הארץ, מגיעים לאילת לא רק על מנת ליהנות מן הנופים שלה, מריף הדולפינים ומן המלונות המפוארים, אלא גם, ואולי בעיקר, על מנת ליהנות משופינג תיירותי מהנה במיוחד ונטול מע”מ.

 

איפה קונים?

 

אילת, אשר משופעת באתרי תיירות, במלונות ובאטרקציות מגוונות, משופעת לא פחות מכך גם בקניונים, במרכזים מסחריים ובאזורים מרהיבים בהם ניתן גם לטייל וגם לקנות. מגוון הקניונים בעיר, אשר נבנו בה על ידי חברות הקניונים הגדולות בארץ, ועוד מספר מרכזים חווייתיים מהווים מרכז נפלא לרכישות ללא מע”מ של מוצרים מכל הסוגים, ומהווים אתרים תיירותיים בפני עצמם, ומקומות בילוי מהנים במיוחד לתיירים מהארץ ומהעולם.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *